Informace

Jmenuju se Moni a žila jsem pár let v zahraničí. Učit mě baví, a baví mě kontakt s lidmi. A najdu ty nejšílenější způsoby, jak zapříčinit, aby to bavilo i tebe! Především budeme MLUVIT Bude to jiné, bude to nové, bude to trhlé a neotřelé. Bude to sranda a navíc si z toho budeš hodně věcí pamatovat! Učíme se, hrajeme hry, a kombinujeme bláznivé věci s neuvěřitelnými, protože čím větší šílenost, tím pro mozek zapamatovatelnější

teacher Nejdříve jsem 2 roky žila v Anglii, konrétně v Lake District. Pak jsem si střihla ještě rok na Novým Zelí. V mezičase jsem si ze Zelíčka odskočila na měsíc na Filipíny, a později, po cestě zpět domů jsem to vzala ještě přes pár metropolitních zastávek včetně jednoho měsíce ve Vietnamu.
Cestování je úžasná věc, a strávit někde v zahraničí delší dobu než jen víkendovou opalovačku můžu jedině doporučit. Je neuvěřitelně obohacující zkusit si v cizí zemi chvíli žít, nebo i pracovat. Spousta lidí to ale neudělá, i když je to láká, a častou výmluvou je “Neumím anglicky.”

Prozradím ti tajemství. Taky jsem neuměla anglicky. Na základce mě angičtina nebavila a nosila jsem domů od dvojek až po čtverce. Na střední jsem stále ještě učení se jazyku moc pozornosti nevěnovala, protože jsem měla pocit, že mi to stejně nikdy nepůjde nějak vyjímečně, a že to nebudu stejně nikdy potřebovat. Představovala jsem si, že na to, aby člověk uměl mluvit dobře cizím jazykem se musí prostě narodit extra chytrej, nebo mít nějaký superschopnosti komiksových hrdinů. Ani ve snu mě tehdy nenapadlo, že budu jednou celkem bez obav cestovat po celým světě, žít a pracovat v zahraničí, natož že bych někdy mohla angličtinu učit.

A wualaaaa: TADY JSEM Jsem jasnej důkaz toho, že žádný superschopnosti nejsou potřeba. Stačí se rozhodnout, že na tom chci pravidelně pracovat, a že pro to chci něco dělat. No, a pak je samozřejmě důležitý učit se to tak, aby mě to nenudilo, neštvalo, neotravovalo a nebolelo. Už dávno se ví, že mozek si všecko mnohem líp zapamatuje, když k tomu vidí obrázky, videa, nebo je to proložené nějakým pohybem, když si s tou látkou může hrát, a když to prostě celé má pořádný kontext. Pokud se opakovaně snažíme si prostě jen zapamatovat to, co se pokoušíme naučit, často to nefunguje. Co to zkusit jinak? Zkusit si vytvořit vzpomínku, ve které je zahrnuté to, co se pokoušíme naučit. Pro spoustu lidí takový způsob učení funguje mnohem lépe
Učit mě baví, a baví mě kontakt s lidmi. A najdu ty nejšílenější způsoby, jak zapříčinit, aby to bavilo i tebe! Bude to jiné, bude to nové, bude to trhlé a neotřelé. Bude to sranda a navíc si z toho budeš hodně věcí pamatovat! Učíme se s kontextem, hrajeme hry, a kombinujeme bláznivé věci s neuvěřitelnými, protože čím větší šílenost, tím pro mozek zapamatovatelnější Pořádáme občasné konverzační procházky, pikniky, večery u vína! Socializace, sranda + English

Moje kvalifikace

Nemám akademické vzdělání na výuku angličtiny. Znám spoustu lidí, co ano. Ale ačkoliv angličtině dokonale rozumí, a znají perfektně všechny zákonitosti, nemají nervy na to, někoho to učit. Někteří na to zase mají nervy, ale když se jich zeptáte na “Proč je to takhle a proč to nemůže být onak” - odpoví vám složitou šifrou mistra Leonarda, která místo odpovědi přinese do vašich hlav jen více otazníků
Já jsem jeden z vás. Byla jsem s angličtinou dlouho tam kde vy, ať už si svou aktuální pozici definujete jakkoliv, a pokud jste u toho sprostí, tak ano, i tam jsem byla Moje kvalifikace je získaná praxí - životem a prací v zahraničí, a doplněná samostudiem. No a mám na to už i ten papír ! certifikát z Cambridge:)

Pro studenty, kteří chtějí vést jednou obchodní jednání na Manhattnu je všude kolem spousta akademicky vzdělaných učitelů angličtiny.
Já se chci ale zaměřit na vás, kteří si chcete být schopní zařídit věci na cestách, pokecat u bazénu s fešákem z vedlejšího hotelovýho pokoje, sehnat si v cizí zemi parťáka na třídenní tůru horami, nebo se prostě jen zeptat na cestu. A také na vás, školou povinné studenty, kteří prostě mají v té angličtině stále chaos! No a v neposlední řadě na malý špunty, u kterých je důležitý vzbudit radost a nadšení pro jazyk dříve, než to případně školní systém výuky jazků stihne kompletně zabít.

Po tom co jsem si zažila na cestách, jsem se rozhodla, že chci pomáhat lidem, kteří se bojí do zahraničí vyjet kvůli jazyku. Chci pomáhat přemoci toho bubáka, který lidi brzdí v rozletu. Protože věřte mi, ono to vůbec není tak těžké, se prostě sebrat a někam vyrazit. Stačí se v jazyce základně zorientovat, a s tím vám pomohu!
Je důležitý se přestat bát promluvit. A pak se věci začnou dít. Díky tomu, že jsem se vydala do zahraničí a donutila se tak mluvit, i přesto že to tehdy zdaleka ještě nebylo perfetní, jsem zažila spoustu neuvěřitelně úžasných věcí. Ale o tom si můžeme vyprávět později, v angličtině, naživo

Jak probíhá výuka?

V lekcích hodně mluvíme, a snažíme se vše naučené hned používat v rozhovoru. Angličtina se tak vrývá do hlavy přirozeně. Sem tam si zahrajeme hru, nebo si přeložíme text nějaký jednoduchý fajn písničky, kterou si i zazpíváme, takže v lekcích panuje dobrá nálada. Používáme nejrůznější předměty a objekty, obrázky, občas trénujeme i poslech. Hlavní části hodiny je ale praktická konverzace. Věnujeme pozornost i hovorový angličtině, protože to je ta, kterou od lidí kolem uslyšíte, a je důležitý jí rozumět.
Zásadní je vybudovat si k angličtině dobrej vztah, a chuť se dále zlepšovat i mimo lekce. Vysvětlím ti fajn způsoby, jak si můžeš sám rozšiřovat slovní zásobu nenásilnou a zábavnou formou, a jak svůj mozek postupně dostat do toho správnýho naladění na rychlejší progress.

Nepotřebuješ si pořizovat žádnou učebnici. Místo sektávání je Chrudim. Fungujeme ale také online. Angličtina online vyžaduje více domácí přípravy z tvé strany. Vyhovíme zájmu o individuální lekce i skupinové kurzy. Pokud se přihlásíš se svou vlastní partičkou (min 4 lidé), můžeš získat slevu. Pokud máte vlastní vhodné prostory, kde by naše lekce mohly probíhat, dá se na tom také domluvit.

Cheers!

Moni and the Talking Sheep

english